Uroda to ciągłe wyzwanie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jak twierdzi wielu filozofów, tak naprawdę wszyscy dążą do doskonałości Wprawdzie niektórzy z nich zaraz potem dodają, że nikomu do całkowitej doskonałości dojść się jeszcze nie udało, ale to wcale nie oznacza, że nie należy próbować. Podobnie jest z… urodą.

Chyba żadna z nas nie jest tak do końca ze swojej urody zadowolona. Choć się do tego rzadko przyznajemy innym, to jednak zawsze coś można by poprawić, coś zmienić, coś udoskonalić. W pewnych przypadkach jest to możliwe i tak na przykład nadmiar kilogramów możemy zrzucić poprzez odpowiednią dietę i właściwy tryb życia, niezbyt pasującą fryzurę można zamienić na bardziej dopasowaną do kształtu naszej twarzy. Nie zawsze jednak zmiany są do osiągnięcia w krótkim czasie, a czasami nie są możliwe w ogóle.

Naturę da się poprawić

Niewielkie znamię na twarzy, z którym niejedna z nas się urodziła, zapewne pozostanie, mimo wszelkich starań, by się go pozbyć. Ślad po dokuczliwej opryszczce z kolei zapewne zniknie, ale z pewnością nie natychmiast, a pęknięcie naczynka krwionośnego pozostawi ślad, który utrzyma się przez kilka najbliższych dni. Ale i na tego rodzaju mankamenty jest rada. Skoro nie można ich trwale lub natychmiast usunąć, to z pewnością można je zamaskować w taki sposób, aby przynajmniej chwilowo nie były widoczne. Wyzwanie podjęli liczni i znani producenci kosmetyków, którzy opracowali korektory do twarzy, dzięki którym to, co niepożądane, zostaje w szybki i prosty sposób zakryte, nie powodując żadnych ubocznych skutków ani dla zdrowia, ani dla wyglądu.

Na co zwrócić uwagę?

Pozostaje pytanie, jaki jest najlepszy korektor do twarzy. Tutaj trzeba powiedzieć, że poziom i jakość korektorów oferowanych przez czołowe marki kosmetyczne jest podobna. Są poręczne i ładnie opakowane, ceny także nie odbiegają zbytnio od siebie. Dla pewności jednak należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy- dobry korektor powinien umożliwić szybką i łatwą aplikację oraz powinien być odporny na wilgoć. Twarz może bowiem ulec zwilgoceniu nie tylko z powodu nagłego deszczu, ale także z przyczyn całkowicie naturalnych, jak pot czy łzy.

Polecamy  Woda – nieodłączny element codziennego życia!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*