Przygotuj dom dla małego mieszkańca

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Powrót ze szpitala do domu jest ogromnym wydarzeniem zarówno dla matki jak i dla dziecka, dlatego już przed porodem musimy zadbać, by pociecha miała stworzone odpowiednie dla siebie warunki. Przede wszystkim otoczenie nie powinno zagrażać jego bezpieczeństwu. Jeśli posiadamy w domu psa lub kota, zwierzę powinno być wcześniej przygotowane na przybycie nowego członka rodziny i nauczone, że nie wolno mu się zbliżać do maleństwa nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także by dziecko nie miało styczności z sierścią, na którą może okazać się uczulone.

Do głównych elementów wyposażenia kącika dla dziecka jest oczywiście łóżeczko zawierające wygodny materacyk i najlepiej hipoalergiczną pościel. Przydatna na pewno się okaże nocna lampka przy łóżeczku dziecka, ale ustawiona tak, by światło nie raziło malucha. Ułatwi nam to nocne karmienie pociechy, a dziecko tuż po przebudzeniu nie wystraszy się ciemności.

Ważnym elementem jest także przewijak, dzięki któremu w bezpieczny sposób możemy zmieniać pieluszki, zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia.

Ubranek nie należy kupować zbyt wiele ponieważ dziecko w błyskawicznym tempie będzie rosło i takich zakupów możemy dokonywać na bieżąco. Najlepiej zaopatrzyć się w zestaw:

-5 sztuk śpiochów rozpinanych w kroku,

– 5 sztuk rozpinanych bluzeczek z długim rękawem,

– 2 sztuki grubszych pajacyków polarowych lub welurowych,

– 3 pary skarpetek bezuciskowych,

– 2 czapeczki z troczkami.

Choć tak naprawdę najniezbędniejszy będzie spory zapas pieluszek, choć warto też zakupić kilka pieluch tetrowych, które okażą się idealne np. w sytuacji, gdy dziecko uleje się pokarm.

Pamiętajmy także o zakupie butelki, która przyda się podczas przepajania maleństwa, bądź w sytuacji, gdy zrezygnujemy z karmienia piersią, a także smoczka, który także jest stosowany przez większość mam.

Przedstawiliśmy tylko kilka elementów zaopatrzenia, niezbędnych w dniu pojawienia się nowonarodzonego dziecka w domu. Pozostała lista zakupów stopniowo będzie się tworzyła podczas pobytu dziecka w domu, jednak podane przez nas pomysły znacznie ułatwią kilka pierwszych dni pełnienia przez nas nowej roli.

Polecamy  Przewlekły ból

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*