Przygotuj dom dla małego mieszkańca

[Głosów:    Average: /5]

Powrót ze szpitala do domu jest ogromnym wydarzeniem zarówno dla matki jak i dla dziecka, dlatego już przed porodem musimy zadbać, by pociecha miała stworzone odpowiednie dla siebie warunki. Przede wszystkim otoczenie nie powinno zagrażać jego bezpieczeństwu. Jeśli posiadamy w domu psa lub kota, zwierzę powinno być wcześniej przygotowane na przybycie nowego członka rodziny i nauczone, że nie wolno mu się zbliżać do maleństwa nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także by dziecko nie miało styczności z sierścią, na którą może okazać się uczulone.

Do głównych elementów wyposażenia kącika dla dziecka jest oczywiście łóżeczko zawierające wygodny materacyk i najlepiej hipoalergiczną pościel. Przydatna na pewno się okaże nocna lampka przy łóżeczku dziecka, ale ustawiona tak, by światło nie raziło malucha. Ułatwi nam to nocne karmienie pociechy, a dziecko tuż po przebudzeniu nie wystraszy się ciemności.

Ważnym elementem jest także przewijak, dzięki któremu w bezpieczny sposób możemy zmieniać pieluszki, zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia.

Ubranek nie należy kupować zbyt wiele ponieważ dziecko w błyskawicznym tempie będzie rosło i takich zakupów możemy dokonywać na bieżąco. Najlepiej zaopatrzyć się w zestaw:

-5 sztuk śpiochów rozpinanych w kroku,

– 5 sztuk rozpinanych bluzeczek z długim rękawem,

– 2 sztuki grubszych pajacyków polarowych lub welurowych,

– 3 pary skarpetek bezuciskowych,

– 2 czapeczki z troczkami.

Choć tak naprawdę najniezbędniejszy będzie spory zapas pieluszek, choć warto też zakupić kilka pieluch tetrowych, które okażą się idealne np. w sytuacji, gdy dziecko uleje się pokarm.

Pamiętajmy także o zakupie butelki, która przyda się podczas przepajania maleństwa, bądź w sytuacji, gdy zrezygnujemy z karmienia piersią, a także smoczka, który także jest stosowany przez większość mam.

Przedstawiliśmy tylko kilka elementów zaopatrzenia, niezbędnych w dniu pojawienia się nowonarodzonego dziecka w domu. Pozostała lista zakupów stopniowo będzie się tworzyła podczas pobytu dziecka w domu, jednak podane przez nas pomysły znacznie ułatwią kilka pierwszych dni pełnienia przez nas nowej roli.

Polecamy  Łysienie androgeniczne

About Joanna Baranowska
45 lat Joanna Baranowska znajomość wykonywanego zawoduTechnik Farmaceutyczny:Kontakty i wiedza teoretyczna z - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie Wspaniała znajomość rodzinnego miasta Gdańsk

Miejsce dla Ciebie

45 lat Joanna Baranowska znajomość wykonywanego zawoduTechnik Farmaceutyczny:Kontakty i wiedza teoretyczna z - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie Wspaniała znajomość rodzinnego miasta Gdańsk

Miejsce dla Ciebie