Poprawa kształtów ciała dzięki Macrolane

[Głosów:    Average: /5]

Według wyników ostatniego badania CBOS-u 72% Polaków uważa, że wygląd zewnętrzny człowieka ma duży wpływ na powodzenie życiowe i osiąganie sukcesów. Z sondażu wynika również, że 50% pytanych chciałoby zmienić coś w swojej sylwetce. Często ludzie nie decydują się na polepszenie wyglądu z powodu obawy przed operacją, kojarzącą się ze skalpelem, bólem i bliznami. Dla tych wszystkich istnieje jednak alternatywa – poprawa kształtów ciała za pomocą zabiegu Macrolane.

Czym jest Macrolane

Macrolane to żel stworzony przez firmę Q-Med na bazie naturalnie występującego w skórze kwasu hialuronowego. Opatentowana przez Q-Med technologia stabilizacji kwasu hialuronowego – NASHA (Stabilized Non-Animal Hyaluronic Acid) pozwala na otrzymywanie produktu, który bardzo długo zachowuje swoje właściwości modelujące. Ponadto jest on pochodzenia niezwierzęcego, dzięki czemu prawie całkowicie zostaje wyeliminowane ryzyko reakcji alergicznych. Kwas hialuronowy produkowany dzięki unikalnej technologii NASHA został dopuszczony do obrotu przez Agencję ds. Żywności i Leków FDA, znaną ze swych rygorystycznych przepisów. Szczegółowy przebieg oraz rezultaty niektórych spośród ponad 65 światowych badań klinicznych, zostały opublikowane w 33 numerze oficjalnego czasopisma Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej (ASAPS) z konkluzją, iż żel Macrolane zapewnia długotrwały efekt poprawy kształtów ciała oraz najwyższe bezpieczeństwo.

Jak wygląda zabieg Macrolane

Żel Macrolane wykorzystywany jest do powiększania oraz modelowania piersi, pośladków, ud i łydek, odmładzania dłoni, kształtowania klatki piersiowej u mężczyzn, usuwania deformacji powstałych po liposukcji oraz korygowania i modelowania narządów płciowych. – Zabieg poprawy kształtów ciała za pomocą Macrolane jest mało inwazyjny, ponieważ polega na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości preparatu do tkanki podskórnej. Trwa on zwykle od 15 do 30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg ten nie wymaga hospitalizacji, więc praktycznie natychmiast można wrócić do codziennej aktywności. – wyjaśnia dr Wojciech Rybak z wrocławskiej kliniki Ars Estetica.

Polecamy  immuno complex sprawdż tutaj

Efekty zabiegu Macrolane

Poprawa kształtów ciała jest widoczna już zaraz po zabiegu. Jednak pełny efekt uzyskuje się po kilku dniach, podczas których kwas hialuronowy ściąga do siebie wodę jednocześnie powiększając swą objętość. Cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi związać około 250 cząsteczek wody. Efekt zastosowania Macrolane nie jest permanentny, ale utrzymuje się w przybliżeniu przez dwa lata. W tym czasie kwas ulega procesom przemian metabolicznych i zostaje wydalony z organizmu, a w naszym ciele pozostaje mniej więcej połowa zaaplikowanej dawki. Czy to oznacza, że kształt wraca do stanu sprzed zabiegu? – Pomimo tego, że połowa objętości kwasu hialuronowego ulega biodegradacji, nie przekłada się to bezpośrednio na zmniejszenie objętości wypełnienia. Oczywiście jeżeli chcemy, by poprawa kształtów ciała nadal była wyraźna, konieczne jest ponowne wstrzyknięcie preparatu zazwyczaj po upływie 12 miesięcy, ale tym razem w zdecydowanie mniejszej ilości. Zaletą kwasu hialuronowego jest to, że pobudza on produkcję kolagenu, który utrzymuje jędrność skóry, nawet wtedy gdy zmniejsza się objętość kwasu – tłumaczy dr Wojciech Rybak z kliniki Ars Estetica we Wrocławiu.

Dla kogo jest przeznaczony

Zabieg Macrolane może być stosowany u kobiet i mężczyzn. Przeznaczony jest dla osób, które w sposób naturalny chcą zmienić kształt swojego ciała, obawiają się zmiany permanentnej czy inwazyjnej operacji chirurgicznej wykonywanej w warunkach znieczulenia ogólnego. Należy jednak pamiętać, że zabieg Macrolane nie daje tak dużych efektów, jak np. implanty, ponieważ chociażby przy powiększaniu piersi ilość wstrzykiwanego kwasu hialuronowego wynosi 100 ml (na jedną pierś), natomiast najpopularniejsza objętość implantów to 250-300 ml. Żel Macrolane właściwie nie powoduje reakcji alergicznych, więc jest bardzo bezpieczny dla zdrowia. Niemal każdy, kto pragnie poprawy kształtów ciała, może skorzystać z zabiegu. Niemniej jednak wcześniej niezbędna jest konsultacja oraz wywiad lekarski. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mogą być: choroby tarczycy, wątroby i nerek, zaburzenia krzepliwości krwi, ostre i przewlekłe infekcje oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Polecamy  extraextaz sprawdż tutaj

Zalety zabiegu Macrolane:

  • brak hospitalizacji, błyskawiczny powrót do codziennej aktywności,

  • mała inwazyjność, znieczulenie miejscowe, raczej większy zastrzyk niż operacja,

  • brak szwów i blizn,

  • minimalne dolegliwości bólowe,

  • długotrwały, lecz nie permanentny efekt,

  • produkt biokompatybilny, stworzony na bazie występującego w organizmie kwasu hialuronowego,

  • bezpieczeństwo udowodnione w ponad 65 światowych badaniach oraz ponad 13 milionach pozytywnie przeprowadzonych zabiegów,

  • bardzo naturalna i natychmiastowa poprawa kształtu ciała,

  • możliwość wyboru objętości wypełniacza oraz częstotliwości stosowania zabiegu.

Zabiegi Macrolane wykonywane są na terenie całej Polski w profesjonalnych klinikach, takich jak Ars Estetica we Wrocławiu, Jolly Med w Warszawie, Art-Med w Krakowie czy Centrum Estetyki Ciała w Katowicach. Pełną listę klinik można znaleźć na stronie www.macrolane.com.

Koszt standardowego powiększenia piersi (z użyciem 100ml preparatu na każdą pierś) waha się w granicach 9000 – 15000 zł. I tak za zabieg w Ars Estetica zapłacimy 8900 zł (cena promocyjna), w Jolly Med – 13500 zł, w Art-Med – 12500 zł, a w Centrum Estetyki Ciała – 12000 zł. Zatem zanim zdecydujemy się na zabieg w konkretnej klinice, warto sprawdzić nie tylko kwalifikacje lekarzy, ale również obowiązujący cennik.

About Mariusz Kowalczyk
59 lat Mariusz Kowalczyk znajomość wykonywanego zawoduAsystentka Dentystyczna: Wykształcenie zdobyte: Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego dało wiele inspiracji Białystok

Odkryj mój świat

59 lat Mariusz Kowalczyk znajomość wykonywanego zawoduAsystentka Dentystyczna: Wykształcenie zdobyte: Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego dało wiele inspiracji Białystok

Odkryj mój świat