Podpaski

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Młode dziewczyny, które rozpoczynają miesiączkowanie najczęściej stosują podpaski. Białe, bawełniane, nieprzemakalne z jednej strony, a z drugiej pokryte klejem, którym przykleja się je do majtek. Krew zatrzymuje się nieprzemakalnej podpasce i tym samym nie pozwala zabrudzić bielizny.

Jest wiele rodzajów podpasek – krótsze, dłuższe, ze skrzydełkami lub bez, cieńsze, grubsze. Często nawet te bardzo cienkie są jednak odpowiednie dla obfitych krwawień – nie idzie bowiem o grubość podpaski, ale o jej chłonność.

Podpaski muszą być wymieniane co około 4 godziny – pozwoli Ci to uniknąć dyskomfortu, przykrego zapachu oraz ewentualnego zakażenia.

Wybierając podpaski spójrz na oznaczenia, jakie często znajdują się na opakowaniu, pozwolą Ci one wybrać odpowiednie dla rodzaju krwawienia
Jedna kropla – słabe krwawienie
Dwie krople – umiarkowane, średnie krwawienie
Trzy krople – silne, mocne krwawienie
Cztery krople – nocne, mocne krwawienie

Użycie podpaski
Wyjmij podpaskę z opakowania – jest albo przyklejona do opakowania, albo po prostu tam włożona i znajdują się na niej dodatkowe papierki zasłaniające paski kleju, który ma mocować podpaskę do bielizny. Jeden z nich znajduje się na zewnętrznej stronie na całej długości podpaski, a dodatkowo jeśli jest to podpaska ze skrzydełkami może posiadać paski kleju na skrzydełkach. Przyłóż podpaskę długim paskiem kleju do wewnętrznej strony majtek i przytrzymaj chwilę, by klej przykleił się do bielizny. Kiedy już to zrobisz zrób samo zrób ze skrzydełkami – odegnij je, zdejmij z nich papier i przyklej do zewnętrznej części majtek, jakby pod podpaską. Jeśli będziesz czuła, iż podpaska jest źle założona i przeszkadza Ci, albo się zawinie zmień jej ułożenie. Kiedy będziesz chciała zmienić podpaskę musisz zużytą podpaskę zawiń w chusteczkę papier toaletowy lub jej opakowanie i wyrzuć do śmietnika, nie wyrzucaj do toalety.

Polecamy  Likopen

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*