Piling o właściwościach odmładzających

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Wiemy, że powinien być wykonywany raz w tygodniu na całej powierzchni ciała. Po inną tubkę należy jednak sięgnąć przy złuszczaniu skóry twarzy, szyi i dekoltu, po inną zaś dla pozostałej części ciała. Sprawia, że skóra odzyskuje piękny koloryt a sama jej powierzchnia jest gładka i miła w dotyku. Po piling, bo o nim mowa, zwykłyśmy sięgać regularnie, dzięki czemu nasza skóra nabiera promiennego wyglądu, jest miła w dotyku, dodatkowo ułatwia substancjom odżywczym wnikanie w głębsze partie skóry.

Skóra regeneruje się w ciągu 4 tygodni. Komórki, pobudzone do życia w głębokich warstwach skóry przechodzą w kierunku naskórka. Wraz z ich wędrówką dochodzi do utraty wilgotności, zrogowacenia oraz ich obumarcia i złuszczenia. Na długość cyklu wpływ ma nasz wiek oraz sposób życia. Gdy cykl ten przedłuża się dochodzi do nawarstwienia się martwych komórek, przez co naskórek staje się twardszy, natomiast skóra szorstka i poszarzała. W takiej sytuacji pomocne okazuje się sięgnięcie po piling, który ułatwi pozbycie się martwego naskórka, nadmiaru sebum odsuwając gruczoły łojowe. Dzięki temu skóra odzyskuje swój blask i promienny wygląd a aktywne składniki stosowanych przez nas kosmetyków mają łatwiejszą, bo pozbawioną grubej warstwy martwego naskórka, drogę do przeniknięcia w głębsze partie skóry.

W zależności od tego, na jakiej głębokości chcielibyśmy aby piling zadziałał, zdecydować można się na jeden z kilku jego rodzajów.
Piling głęboki dociera do skóry właściwej, dlatego jego efekt można porównać do działania liftingu chirurgicznego. Do jego użycia stosuje się często fenol lub laser.
Piling średniogłęboki dociera do warstwy ponadskórkowej pobudzając tym samym produkcję kolagenu i elastyny. Wpływa na spłycenie zmarszczek, poprawę jędrności i elastyczności skóry. Do ich wykonania używa się wysoko stężonych kwasów owocowych.
Piling powierzchniowy działa na powierzchni górnej warstwy naskórka, do którego wykonania stosowane są nisko stężone kwasy migdałowy czy glikolowy. Efektem zastosowania takiego pilingu jest wygładzona i promienna skóra, zlikwidowanie przebarwień, oczyszczenie porów oraz przyspieszenie odnowy komórkowej.

Polecamy  Zatrzymaj łysienie z Hair Mastic

Piling głęboki i średniogłęboki przeprowadza się w wyspecjalizowanych gabinetach pod kontrolą lekarską, pilingowi powierzchniowemu zaś poddać się można w salonie kosmetycznym.
Piling wykonać można także w warunkach domowych, wówczas kosmetyk należy dobrać adekwatnie do rodzaju skóry oraz miejsca jego przeznaczenia (twarz i reszta ciała).

Wskazówki dotyczące używania pilingu

O częstotliwości wykonywania pilingu decydować powinien rodzaj skóry. W przypadku cery tłustej zaleca się wykonywanie dwa razy w tygodniu, w pozostałych przypadkach wystarczy raz w tygodniu.
Po wykonaniu go warto wykorzystać świeżą cerę i nałożyć także maseczkę, dzięki czemu aktywne składniki z kosmetyku będą miały szansę silniejszego wniknięcia.
Stosując piling należy oczyścić skórę, następnie okrężnymi ruchami wmasować go w skórę i pozostawić na 10-15 minut, by naskórek mógł się rozpuścić. Po określonym czasie kosmetyk należy zmyć wodą.
W przypadku cery wrażliwej i podatnej na podrażnienia zaleca się stosowanie pilingów enzymatycznych.
Właścicielki skóry normalnej i tłustej sięgnąć powinny po pilingi ziarniste, które zawierają w swoim składzie ziarniste drobinki ścierające martwy naskórek. Należy nałożyć je na zwilżoną skórę kolistymi ruchami a następnie spłukać ciepłą wodą.
Kolejna postać pilingu, piling gommage jest połączeniem dwu poprzednich pilingów, pilingu enzymatycznego oraz ziarnistego. Piling najpierw rozpuszcza martwy naskórek, następnie go ściera, dlatego należy nanieść go na skórę, odczekać aż zaschnie a następnie zetrzeć go pocierając skórę. Po piling ten nie powinny sięgać osoby o wrażliwej i naczynkowej cerze.

Do pilingu ciała przewidziane są pilingi gruboziarniste o właściwościach oczyszczających, odżywczych i nawilżających. Ze względu na swoje silne działanie należy stosować je raz na dwa tygodnie. Znacznie częściej, bo nawet każdego dnia sięgać można po żele do kąpieli z pilingującymi granulkami, które idealnie sprawdzają się do codziennej pielęgnacji.

Polecane pilingi

do twarzy:
1.Ziaja, Peeling gommage wygładzający, 8 zł.
2.Ziaja, Peeling enzymatyczny Calma HLC, 8 zł.
3.Dermika Meritum, Peeling drobnoziarnisty z granulkami jojoba, 25 zł.
4.AA, Jedwabisty żel do mycia twarzy, 20 zł.
5.AA, Energizujący peeling do mycia twarzy, 20 zł.
6.Eveline, Beauty Derm Drobnoziarnisty, Peeling do twarzy Pure&Fresh, 11 zł.
do ciała:
1.Avon, Senses Tropics, 9 zł.
2.Clarena, Spa Line Capucino Sugar Peeling, cukrowy peeling do ciała, 50 zł.
3.Eveline, Slim Extreme 3D, Peeling masaż pod prysznic, 12 zl.
4.Eveline, Slim Extreme 3D, Nawilżający scrub-masaż pod prysznic, 13 zł.
5.Ziaja, Sopot Spa, Peeling myjący z mikrogranulkami, 12 zł.
6.Ziaja, Nuno Peeling myjący z mikrogranulkami, 7 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*