Piękne i zdrowe paznokcie

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Jak wzmocnić paznokcie i w jaki sposób należy je pielęgnować, żeby stale były mocne i błyszczące? To często zadawane przez kobiety pytania. Łamiące się paznokcie to zmora wielu kobiet. Paznokcie, a także włosy, są niszczone przez liczne czynniki, które są trudne do wyeliminowania z codziennego życia. Można natomiast wprowadzić kilka zmian, na przykład odpowiednio zmodyfikować dietę wzbogacając ją o świeże warzywa i owoce oraz produkty pełnoziarniste. Piękne, zadbane włosy i paznokcie są wizytówką każdej z nich, więc warto o szczególnie zadbać i ich wygląd. Tylko w jak? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.

1. Stosuj suplementy diety zawracające biotynę. Jej niedobór powoduje osłabienie paznokci. Staraj się brać suplement regularnie i pamiętaj, że na efekty trzeba trochę poczekać. Nie należy rezygnować z kuracji, nawet jeżeli nie widać od razu satysfakcjonujących rezultatów.

2. Smaruj paznokcie olejkami i kremami, które zawierają proteiny. Ważne jest aby dokładnie je wcierać. Taki masaż usprawni krążenie krwi i wspomoże porost paznokcia.
3. Maluj paznokcie odżywkami i używaj zmywacza bezacetonowego, który powinien dodatkowo zawierać składniki pielęgnacyjne i ochronne.

4. Nie obgryzaj paznokci, gdyż bardzo niszczy to płytkę paznokciową.

5. Podczas sprzątania używaj rękawiczek. Długotrwałe moczenie rąk w wodzie z chlorem oraz wszystkie detergenty mają silnie niszczące właściwości.

Stosując naturalne suplementy oraz odżywki zapewnisz swoim paznokciom piękny i zdrowy wygląd.

Polecamy  Chorzy po zawale i udarze wymagają lepszej profilaktyki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*