Skip to content

Ocena zaawansowania łysienia

Written by

[Głosów:    Average: /5]

OCENA ZAAWANSOWANIA ŁYSIENIA MĘSKIEGO

Aby dobrze dobrać kurację do rodzaju swojego łysienia, musisz ocenić stopień utraty swoich włosów.

Specjaliści rozpoznają 3 rodzaje łysienia u mężczyzn:

  • „podwyższające” się czoło
  • łysienie na czubku głowy
  • osłabianie i przerzedzanie się włosów w ogólny sposób równomiernie na całej skórze głowy

Najpopularniejszym sposobem oceny stanu włosów jest tzw. Skala Norwooda, która nie tylko podpowie Ci, jak zaawansowane jest Twoje łysienie, ale pomoże także w ocenie efektów kuracji, której się podejmiesz:

Łysienie męskie – skala Norwooda

Ocena stanu utraty włosów jest także wymagana, aby ocenić możliwą efektywność kuracji – jeśli Twoja skóra głowy jest już zupełnie pozbawiona owłosienia i prawie gładka, kuracja może okazać się mało efektywna. Natomiast jeśli Twoje łysienie plasuje się w pierwszych czterech kolumnach – efekty zastosowania polecanych przez nas produktów będą naprawdę pozytywne. Prosimy też pamiętać, iż produkty zawierające Minoxidil (Spectral.DNC, NR-07) działają głównie na czubek głowy, podczas gdy środki takie jak Spectral.RS lub Procerin mają działanie ogólne wzmacniając boki głowy oraz jednocześnie poprawiając wygląd jej czubka.

Walkę z łysieniem należy podjąć jak najwcześniej – najlepiej już w wieku 20-30 lat, kiedy tylko zauważysz jego pierwsze oznaki. Jeśli jednak Twoje łysienie trwa dłużej niż 5-10 lat nie trać nadziei – odpowiednia kombinacja środków z naszej oferty pomoże Ci nie tylko zahamować wypadanie włosów, ale i odzyskać dawną fryzurę.

OCENA ZAAWANSOWANIA ŁYSIENIA KOBIECEGO

Ocena zaawansowania łysienia u kobiet dokonywana jest za pomocą tzw. Skali Ludviga i wygląda następująco:

Łysienie damskie – skala Ludviga

Prosimy oceń stan swoich włosów przed i po kuracji – pamiętaj- im mniejszy ubytek tym lepsze efekty stosowania polecanych produktów i możliwość uzyskania zdrowych i pięknych włosów na całej skórze głowy!

Polecamy  Dieta dla seniorów

Warto podkreślić, że w przypadku ogólnego dobrego stanu organizmu, powinno się działać na mieszki włosowe nie bezpośrednio przez obniżenie testosteronu, ale poprzez obniżenie szkodliwego dla mieszków włosowych DHT, powstającego w wyniku działania wspomnianego wcześniej enzymu 5-Alpha Reductase.

Pamiętaj, aby nie tylko blokować wytwarzanie się DHT w organizmie, ale także odżywiać włosy i przeciwdziałać stanom zapalnym w skórze głowy na przykład stosując szampon Revita.

Previous article

Naturalny sposób na większe piersi

Next article

Jak dbać o sztuczne rzęsy

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Font Resize