Natychmiastowa ulga dla suchej i spierzchniętej skóry

[Głosów:    Average: /5]

Jak to możliwe, by w trudnych warunkach atmosferycznych, wobec mrozu i wilgoci, skóra rąk pozostawała gładka i miękka? – to pytanie blisko pół wieku temu zadał sobie pewien norweski farmaceuta, obserwujący pracę rybaków w rejonie Arktyki. Tajemnica tkwiła w nieustannym kontakcie dłoni z rybim tłuszczem, który w naturalny sposób nawilża i chroni skórę. Naukowiec postanowił opracować formułę chemiczną o właściwościach najbardziej zbliżonych do naturalnego rybiego tłuszczu (ale jednocześnie pozbawioną wszelkich nieprzyjemnych cech, jakie mogą kojarzyć się z tą substancją). Tak narodziła się Formuła Norweska.

Dziś kosmetyki linii Neutrogena® Formuła Norweska® cieszą się – również w Polsce – zasłużoną popularnością. Dzięki precyzyjnie dobranym składnikom, m.in. zawartości gliceryny, intensywnie nawilżają i wyjątkowo skutecznie pielęgnują suchą, spierzchniętą skórę. Gdy – np. wskutek niekorzystnych warunków atmosferycznych – zostaje naruszona ochronna warstwa naskórka, następuje gwałtowna utrata wilgoci, co naraża skórę na dalsze procesy destrukcyjne. Kosmetyki z linii Neutrogena® Formuła Norweska® – zatrzymując utratę wilgoci – umożliwiają odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry, gdyż ich unikalna formuła zapewnia wnikanie składników pielęgnacyjnych do najgłębszych warstw komórek sfery rogowej.

Dotychczas w linii Neutrogena® Formuła Norweska® dostępne były cztery produkty: krem do rąk, ochronny sztyft do warg SPF 4, ochronny krem do twarzy na zimę oraz emulsja do ciała.

Pierwszy z nowych produktów to bezzapachowy Krem do rąk Neutrogena® Formuła Norweska®, delikatny, doskonale się wchłania, zapewniając skórze odpowiednie nawilżenie. Przynosi natychmiastową, trwałą ulgę nawet najbardziej suchym dłoniom. Sprawia, że nawet w najbardziej surowych warunkach są one wyraźnie bardziej miękkie i gładkie. Równie doskonałe efekty daje stosowanie kremu na suchą, zrogowaciałą skórę łokci i kolan.
Wariant bezzapachowy dołączy do obecnie oferowanego Kremu do rąk. Krem ten uzyskał rekomendację Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i może być stosowany nie tylko do codziennej ochrony i pielęgnacji skóry rąk, ale również jako preparat wspomagający leczenie przewlekłych zapalnych chorób skóry oraz przy nadmiernym jej rogowaceniu.
Oba kremy są silnie skoncentrowane – wystarczy jedna mała kropelka kremu aby dokładnie posmarować całe dłonie, a jedno opakowanie o pojemności 50 ml wystarcza na około 200 zastosowań!

Polecamy  CGA800 proste rozwiązanie na otyłość!

Drugi nowy produkt to nawilżający Balsam do ciała Neutrogena® Formuła Norweska®, który przynosi natychmiastową ulgę skórze normalnej lub suchej/wysuszonej. Specjalna, dermatologicznie testowana formuła łączy witaminę E oraz składniki skutecznie nawilżające i kojące skórę, aby natychmiast ją nawilżyć i chronić przed dalszym wysuszeniem.
Formuła Norweska® działa przez 12 godzin, a wysuszona skóra natychmiast staje się wyraźnie bardziej miękka oraz gładka. Delikatny, nietłusty balsam ma przyjemny zapach i doskonale się wchłania, nie pozostawiając uczucia lepkości.

Balsam jest zalecany do stosowania na powierzchni całego ciała, zwłaszcza w miejscach, gdzie skora jest bardziej wysuszona. Balsam działa wyjątkowo skutecznie stosowany po kąpieli/prysznicu, łagodząc i przywracając uczucie komfortu.

Dla osób, których skóra jest wyjątkowo sucha lub na bardzo wysuszone jej fragmenty, polecamy dostępną już w ofercie Emulsję do ciała Neutrogena® Formuła Norweska®. Utrzymuje ona podwyższony poziom nawilżenia skóry przez ponad 17 godzin po zastosowaniu! 

Trzeci nowy produkt w linii Neutrogena® Formuła Norweska® to Ochronny sztyft do warg z filtrem SPF 20 – przynosi natychmiastową ulgę suchym, spierzchniętym i popękanym ustom. Doskonale nawilża podrażniony naskórek i chroni go przed ponowną utratą wilgoci, przywracając wargom miękkość. Wzmacnia naturalną warstwę ochronną skóry i chroni usta przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Sztyft z wysokim filtrem ochronnym SPF 20 jest niezastąpiony m.in. podczas uprawiania sportów wodnych, zimowych, dla dzieci oraz dla osób, których usta są szczególnie wrażliwe na działanie promieni słonecznych. Jest wodoodporny. Sztyft może być także stosowany na powiekach, uszach i nosie.
W zależności od potrzeb skóry, można stosować wielokrotnie w ciągu dnia.

Sztyft z filtrem ochronnym SPF 20 będzie doskonałym uzupełnieniem dla już dostępnego Ochronnego sztyftu do warg z filtrem ochronnym SPF 4. Przynosi on natychmiastową ulgę suchym, wrażliwym wargom.
Chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Jest również doskonały do stosowania podczas uprawiania sportu.

Polecamy  Naturalne produkty podnoszące odporność

W linii Neutrogena® Formuła Norweska® znajduje się też Ochronny krem do twarzy z filtrem SPF 15. Krem przynosi natychmiastową i odczuwalną ulgę nawet najbardziej podrażnionej i wysuszonej skórze. Jest przeznaczony dla skóry wysuszonej na skutek działania czynników atmosferycznych (zimno, wiatr, wilgoć), stąd jest to doskonały krem do pielęgnacji skóry twarzy w okresie jesienno-zimowym. Krem jest bezzapachowy, nie zatyka porów.

About Mariusz Grabowski
42 lat Mariusz Grabowski znajomość wykonywanego zawoduTerapeuta Zajęciowy.:Wiedza z zakresu wykonywanego zawodu - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu Praca dla lokalnej społeczności w mieście Lublin

Odkryj mój świat

42 lat Mariusz Grabowski znajomość wykonywanego zawoduTerapeuta Zajęciowy.:Wiedza z zakresu wykonywanego zawodu - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu Praca dla lokalnej społeczności w mieście Lublin

Odkryj mój świat