Aktualności

Łysienie androgeniczne

9 września, 2018
[Głosów:    Average: /5]

Łysienie androgeniczne będzie jednym z najpopularniejszych i najpowszechniejszych rodzajów łysienia. Będzie spowodowane przede wszystkim dużą wrażliwość mieszków włosowych na substancję, która jest pochodną testosteronu. Pod jej właśnie wpływem mieszki włosowe wytwarzają coraz mniejszą ilość i jednocześnie cieńszych i słabszych włosów, a jednocześnie same w sobie ulegają miniaturyzacji, czyli zmniejszeniu. Na koniec tego procesu właśnie mieszek wytwarzać będzie już tylko króciutkie włoski, określane mianem meszku, które pozbawione są nawet barwnika. Obecnie na rynku nie znajdziemy jeszcze środków farmakologicznych, które takowy proces odwrócą, pomimo tego, że w telewizji wiele z nich jest promowanych. Oczywiście istnieją metody i sposoby, które spowodują jego zahamowanie, szczególnie odpowiednia higiena skóry głowy, gdzie przydatnymi będą na przykład szampony na łupież, czy też szampony na porostów włosów.

Łysienie androgeniczne jest bardzo często spotykane u mężczyzn i powszechnie u kobiet, które w większości przypadków nie łysieją. U nich będzie to uzależnione między innymi okresem menopauzy, czy też czynnikami czysto genetycznymi. Musimy pamiętać, że w przypadku oby płci problem z łysieniem może występować z dwojakich powodów. Może to być nawet nieodpowiednia dieta, między innymi niedobór żelaza oraz protein co jednocześnie będzie wiązało się z anemią. Także nieodpowiednia praca tarczycy, terapie nowotworowe będą nasilały, czy też pobudzały proces łysienia.

Mimo tego, że media podają nam, że istnieją różne sposoby na łysienie, to w momencie zachodzenia tego procesu możliwym będzie jego zahamowanie, jednak nie powrót do normalnego stanu rzeczy, przynajmniej jeśli chodzi o terapię farmakologiczną. Jednym z sposobów, aby wypadanie włosów nie było już naszym problemem jest poddanie się przeszczepowi mieszków włosowych, co pozwoli nam zapomnieć o łysinie, ale jest jednocześnie bardzo drogie, a dodatkowo operacje, czy też zabiegi tego typu są cały czas bardzo rzadko wykonywanymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *