Krople Sab Simplex

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Kolka niemowlęca towarzyszy wielu dzieciom. Pojawia się często wieczorem a można ją poznać po głośnym płaczu dziecka, który nie cichnie po noszeniu czy tuleniu malca. Typowym objawem jest także prężenie i napinanie brzuszka.
Więcej na temat kolki jelitowej przeczytasz tutaj.

Jednym ze sposobów na jej złagodzenie jest wykonanie ciepłego okładu czy kąpieli. Sięgnąć można też po stosowne lekarstwa, do których zaliczyć można Krople Sab Simplex marki Pfizer.
Stosować można je od 3. tygodnia życia.

Krople Sab Simplex – ulotka
Krople Sab Simplex należy podawać zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania, w której znajdziemy ważne informacje typu: dawkowanie, zastosowanie, przeciwwskazania.

Sab Simplex dawkowanie
Krople podawać można do każdej butelki z herbatką czy mlekiem w ilości 15 kropli. Krople można też podać na łyżeczce bezpośrednio do buzi niemowlęcia.

Sab Simplex – zastosowanie
Krople Sab Simplex podawać można podczas:

  • leczenia dolegliwości żołądkowo-jelitowych , które są efektem wydzielania gazów (wzdęcia, uczucie przepełnienia),
  • przed wykonaniem badań brzucha (RTG, USG, endoskopia, gastroskopia),
  • zatrucia,
  • wzmocnienia wydzielania gazów, np. po operacjach.

Krople Sab Simplex – skład i przeciwwskazania
Krople zawierają w swoim składzie carbomer, kwasek cytrynowy, hypromellose, benzoesan sodu, substancja słodząca (aspartam), sacharyna, kwas sorbinowy, aromat malinowy, aromat waniliowy, woda. Nie należy ich stosować przy nadwrażliwości na któryś ze składników.
Można stosować w ciąży oraz podczas karmienia piersią.

Kolka powstaje na skutek dostania się wraz z pokarmem powietrza, które częściowo uchodzi wraz z odbijaniem się. Część powietrza wchłaniana jest przez ścianę jelit i następnie uchodzi przez odbyt.
Jeśli gromadzenie i wydalanie gazów jest zachwiane, na ścianach przewodu pokarmowego dochodzi do powstawania bąbelków spieniających powłokę błony śluzowej, co uniemożliwia naturalne wchłanianie i wydalanie gazów. Taka sytuacja wywołuje uczucie wzdęcia i napięcia brzucha.
Produkcja gazów wywołana może być także błędami w żywieniu, na które składają się zbyt duża ilość tłuszczy oraz białka.
Krople Sab Simplex rozkładają bąbelki. Lek nie jest wchłaniany, dlatego wydalany zostaje w swoim niezmienionym składzie.

Polecamy  Przygotuj dom dla małego mieszkańca

Krople Sab Simplex cena: około 16 zł
Opakowanie: 30 ml.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*