[Głosów:    Average: /5]

Otyłość to poważna choroba, na którą choruje już w większym lub mniejszym stopniu ponad połowa ludzkości. Wynalezienie skutecznego leku na tą często lekceważoną przypadłość stało się priorytetem większości koncernów farmaceutycznych. O ile wciąż brak skutecznego farmaceutyku to na rynku pojawiło się wiele tabletek na odchudzanie wspomagających proces spalania tłuszczu, w tym keton malinowy. Czy ten suplement odchudzający jest naprawdę skuteczny, a może to zwykłe szachrajstwo marketingowe? Postanowiliśmy sprawdzić, co sądzą na ten temat osoby, na których opiniach, czy to jeśli chodzi o modę, kosmetyki czy zdrowie coraz częściej bazują ludzie. Mowa oczywiście o blogerach.

Opinie blogerów o Ketonie Malinowym

Pozytywne

Gazeta Bloggera  (gazetabloggera.blogspot.com)

Na stronie możemy przeczytać obszerny artykuł o właściwościach ketonu malinowego, autor nie zapomina nawet o często pomijanych zdolnościach termogenicznych substancji, co sprawia, że jest ona wykorzystywana również jako suplement dla sportowców i kulturystów. Autor przedstawia również wyniki japońskich badań prowadzonych na myszach, które udowodniły, że keton malinowy zatrzymuje przyrost masy ciała.

Maria Zbynek (maria1zbynek2-maria.blogspot.com)

Blogerka przedstawia opinie dwóch osób z Polski, które stosowały Keton Malinowy. Zarówno Daria jak i Robert przyznają, że ich zdaniem to jeden z najskuteczniejszych środków odchudzających i bez wątpienia może zyskać miano „Liposukcji w butelce”.  Autorka zamieściła również fragment rozmowy z kierownikiem sklepu zajmującego się sprzedażą suplementów diety. Rafał Walczak, mówi: „To szaleństwo, jak wielu ludzi odwiedza nas szukając Raspberry Ketone. Próbujemy nadążać za zamówieniami, ale jest bardzo ciężko."

Maria ostrzega również przed podróbkami Ketonu Malinowego importowanymi z Chin i krajów trzeciego świata. Osoby, które skusiła zadziwiająco niska cena nie zauważyły żadnego  działania odchudzającego w najlepszym wypadku. W najgorszym – możliwy jest nawet uszczerbek na zdrowiu, ponieważ produkty te nie są poddane żadnej kontroli jakości i nie wiadomo, co znajduje się w ich składzie.

Polecamy  Przygotuj dom dla małego mieszkańca

Żabka na diecie (zabka-na-diecie.blogspot.com)

Malwina opisuje na blogu swoją przygodę z odchudzaniem. Swój sukces zawdzięcza regularnym treningom, zdrowej diecie oraz odpowiednim suplementom: Ketonowi Malinowemu oraz serwatce białkowej. Autorka opisuje swoje doświadczenia z suplementami. Malwina zaobserwowała większą ilość energii oraz zmniejszenie łaknienia.

Cookingwithkary (blogher.com)

Autor zakupił tabletki ketonu malinowego i już po 5 dniach zaobserwował działanie suplementu: wzrost energii, uczucie najedzenia, spadek apetytu oraz większe pragnienie. Po pierwszych dniach, bez innych zmian w diecie bloger zauważył spadek kilogramów na wadze i zdecydował się na kontynuowanie odchudzania z pomocą ketonu malinowego.

Moonberry (blog.moonberry.com)

Blogerka z Singapuru uwielbia jeść i nienawidzi sobie odmawiać jedzenia. Jeżeli ma ochotę na ciastko to bardzo chce je po prostu zjeść, a nie liczyć kalorii. Dlatego Keton Malinowy wydaje się być idealnym suplementem odchudzającym dla Moonberry. Autorka podczas stosowania tabletek nie zaobserwowała żadnych skutków ubocznych, a już po 3 dniach kuracji Ketonem Malinowym waga wskazała 1 kg mniej.

Daphne (glow-raspberry.com/blog/daphne)

Autorka opisała szczegółowo swoje odchudzanie z Ketonem Malinowym. Na początku kuracji ważyła 65 kg przy wzroście 156 cm. Po kuracji trwającej dokładnie 11 tygodni waga Daphne obniżyła się do 54 kg! Blogerka napisała: „Wyniki odchudzania z Ketonem Malinowym były bardzo szybkie. W ciągu pierwszych dwóch tygodni straciłam 4,3 kg. Po pierwszym miesiącu odchudzania, zdecydowałam się przerwać stosowanie Ketonu Malinowego i dalej kontynuować dietę i ćwiczenia, aby sprawdzić, jaki udział w moim sukcesie mają te tabletki odchudzające. Waga spadała, ale zdecydowanie wolniej, dlatego po 2 tygodniach włączyłam Keton Malinowy ponownie do mojego programu odchudzania. Autorka przygotowała specjalny wykres, aby przedstawić szybkość odchudzania z Ketonem Malinowy oraz bez tabletek na odchudzanie.

 

Neutralne

Kimberly Snyder (kimberlysnyder.net)

Autorka podkreśla, że keton malinowy pomaga schudnąć, nawet bez większych zmian w diecie, jednak w odchudzaniu chodzi również o poprawienie zdrowia. Dlatego zaznacza, że nawet, gdy schudniemy bez większego trudu i tak powinniśmy zmienić swój styl życia i jakość spożywanego pokarmu, ponieważ duża ilość cukru, substancji chemicznej i przetworzonej żywności odbije się na stanie naszego zdrowia, nawet jeżeli waga będzie pod kontrolą.

Polecamy  Dietonus - Ile to kosztuje i jak to działa?

Negatywne

Zazie (zazie.com.pl)

Po dokładnym researchu udało nam się znaleźć tylko jeden blog, w którym autorka przedstawia Keton Malinowy w złym świetle. Niestety wpis nie jest napisany w sposób profesjonalny, sporo w nim rozbieżności, błędów językowych. Możliwe, że jest to wpis konkurencyjnej firmy innych tabletek odchudzających. Dlaczego?

  • Autorka pisze: ”od ketonu malinowego dostałam jedynie palpitacji serca z nadmiaru kofeiny, zawrotów głowy, duszności i mdłości” tłumacząc na polski autorka podaje swoje skutki uboczne (zawroty głowy, duszności i mdłości) spowodowane zbyt wysoką dawką kofeiny (a może  jednak od ketonu malinowego??) zawartą w tabletkach Nutrition, które jak wcześniej sama napisała takowej kofeiny nie zawierają??

  • Autorka stosowała tabletki odchudzające, którymi została poczęstowana przez „siostrę kuzynki mojego ciotecznego brata ze strony ojca” ?? Jedną tabletką, a może pięcioma dawkami? Żadnych informacji o czasie trwania kuracji, a jedyny komentarz o efektach stosowania Ketonu Malinowego to: „keton malinowy wystrzelił mnie odrobinę poza margines rzeczywistości, ale tłumaczę to sobie tym, że może po prostu nie jestem przyzwyczajona do tego rodzaju specyfików.  a że z natury jestem gorącą i pełnoenergetyczną dziewczyną".

 

  • Blogerka zamieszcza specyfikację chemiczną 4-(4-hydroksyfenylo)-2-butanonu o technicznym stopniu czystości, sugerując że to właśnie taki Keton Malinowy jest stosowany w suplementach diety i żywności. Niestety chemikalia laboratoryjne nie nadają się do spożywania przez ludzi, ponieważ są zanieczyszczone innymi odczynnikami chemicznymi w trakcie syntezy, które absolutnie nie przeszkadzają w badaniach laboratoryjnych, a ich cena jest również zdecydowanie niższa niż starannie oczyszczonych substancji,  jednak pod żadnym pozorem nie mogą być spożywane przez ludzi!!!

 

  • Mikromole obce blogerkom! Zazie podaje w swoim wpisie, że badania prowadzono z wykorzystaniem 20 g Ketonu Malinowego, a taka dawka nie może być stosowana u ludzi, jednak w artykule naukowym cytowanym poniżej (*) wzrost adiponektyny zaobserwowano już przy 10 mikromolach Ketonu Malinowego, a przeliczając to na gramy daje 0,1642 g, zaokrąglając 0,2 g a nie 20 g!!!
Polecamy  Immuno Omówienie produktu

 

  • Autorka bloga podaje, że Keton Malinowy nie był testowany klinicznie, co pogrubiono we wpisie na blogu: „nie udowodniono w badaniach klinicznych, że keton malinowy wpływa na poziom adiponektyny w krwi“. Niestety nie trzeba daleko szukać, ponieważ już pierwszy artykuł naukowy (*), który znaleźliśmy zawiera wykres przedstawiający zwiększoną sekrecję adiponektyny po zastosowaniu zaledwie 10 mikromolów Ketonu Malinowego:

* Kyoung Sik Park „Raspberry Ketone increases Both Lipolysis and Fatty Acid Oxidation in 3T3-L1 Adipocytes”- atykuł naukowy opublikowany w czasopismie Planta Med (2010), 76 na str. 1654-1658

Jak widać Keton Malinowy to cenione tabletki odchudzające w środowisku blogerskim. Niestety wciąż brak jest rzetelnej i konstruktywnej krytyki.

 

About Adam Jasiński
45 lat Adam Jasiński wykonuje zawódFizjoterapeuta:Praca na uczelni - Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Cykl wspaniałych artykułów do prasy w mieście Poznań

Tutaj polecana strona

45 lat Adam Jasiński wykonuje zawódFizjoterapeuta:Praca na uczelni - Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Cykl wspaniałych artykułów do prasy w mieście Poznań

Tutaj polecana strona

Adam Jasiński

45 lat Adam Jasiński wykonuje zawódFizjoterapeuta:Praca na uczelni - Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Cykl wspaniałych artykułów do prasy w mieście Poznań

Tutaj polecana strona

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *