Keton Malinowy – skuteczne odchudzanie czy chwyt marketingowy?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Otyłość to poważna choroba, na którą choruje już w większym lub mniejszym stopniu ponad połowa ludzkości. Wynalezienie skutecznego leku na tą często lekceważoną przypadłość stało się priorytetem większości koncernów farmaceutycznych. O ile wciąż brak skutecznego farmaceutyku to na rynku pojawiło się wiele tabletek na odchudzanie wspomagających proces spalania tłuszczu, w tym keton malinowy. Czy ten suplement odchudzający jest naprawdę skuteczny, a może to zwykłe szachrajstwo marketingowe? Postanowiliśmy sprawdzić, co sądzą na ten temat osoby, na których opiniach, czy to jeśli chodzi o modę, kosmetyki czy zdrowie coraz częściej bazują ludzie. Mowa oczywiście o blogerach.

Opinie blogerów o Ketonie Malinowym

Pozytywne

Gazeta Bloggera  (gazetabloggera.blogspot.com)

Na stronie możemy przeczytać obszerny artykuł o właściwościach ketonu malinowego, autor nie zapomina nawet o często pomijanych zdolnościach termogenicznych substancji, co sprawia, że jest ona wykorzystywana również jako suplement dla sportowców i kulturystów. Autor przedstawia również wyniki japońskich badań prowadzonych na myszach, które udowodniły, że keton malinowy zatrzymuje przyrost masy ciała.

Maria Zbynek (maria1zbynek2-maria.blogspot.com)

Blogerka przedstawia opinie dwóch osób z Polski, które stosowały Keton Malinowy. Zarówno Daria jak i Robert przyznają, że ich zdaniem to jeden z najskuteczniejszych środków odchudzających i bez wątpienia może zyskać miano „Liposukcji w butelce”.  Autorka zamieściła również fragment rozmowy z kierownikiem sklepu zajmującego się sprzedażą suplementów diety. Rafał Walczak, mówi: „To szaleństwo, jak wielu ludzi odwiedza nas szukając Raspberry Ketone. Próbujemy nadążać za zamówieniami, ale jest bardzo ciężko."

Maria ostrzega również przed podróbkami Ketonu Malinowego importowanymi z Chin i krajów trzeciego świata. Osoby, które skusiła zadziwiająco niska cena nie zauważyły żadnego  działania odchudzającego w najlepszym wypadku. W najgorszym – możliwy jest nawet uszczerbek na zdrowiu, ponieważ produkty te nie są poddane żadnej kontroli jakości i nie wiadomo, co znajduje się w ich składzie.

Polecamy  Ćwiczenia na pośladki i uda

Żabka na diecie (zabka-na-diecie.blogspot.com)

Malwina opisuje na blogu swoją przygodę z odchudzaniem. Swój sukces zawdzięcza regularnym treningom, zdrowej diecie oraz odpowiednim suplementom: Ketonowi Malinowemu oraz serwatce białkowej. Autorka opisuje swoje doświadczenia z suplementami. Malwina zaobserwowała większą ilość energii oraz zmniejszenie łaknienia.

Cookingwithkary (blogher.com)

Autor zakupił tabletki ketonu malinowego i już po 5 dniach zaobserwował działanie suplementu: wzrost energii, uczucie najedzenia, spadek apetytu oraz większe pragnienie. Po pierwszych dniach, bez innych zmian w diecie bloger zauważył spadek kilogramów na wadze i zdecydował się na kontynuowanie odchudzania z pomocą ketonu malinowego.

Moonberry (blog.moonberry.com)

Blogerka z Singapuru uwielbia jeść i nienawidzi sobie odmawiać jedzenia. Jeżeli ma ochotę na ciastko to bardzo chce je po prostu zjeść, a nie liczyć kalorii. Dlatego Keton Malinowy wydaje się być idealnym suplementem odchudzającym dla Moonberry. Autorka podczas stosowania tabletek nie zaobserwowała żadnych skutków ubocznych, a już po 3 dniach kuracji Ketonem Malinowym waga wskazała 1 kg mniej.

Daphne (glow-raspberry.com/blog/daphne)

Autorka opisała szczegółowo swoje odchudzanie z Ketonem Malinowym. Na początku kuracji ważyła 65 kg przy wzroście 156 cm. Po kuracji trwającej dokładnie 11 tygodni waga Daphne obniżyła się do 54 kg! Blogerka napisała: „Wyniki odchudzania z Ketonem Malinowym były bardzo szybkie. W ciągu pierwszych dwóch tygodni straciłam 4,3 kg. Po pierwszym miesiącu odchudzania, zdecydowałam się przerwać stosowanie Ketonu Malinowego i dalej kontynuować dietę i ćwiczenia, aby sprawdzić, jaki udział w moim sukcesie mają te tabletki odchudzające. Waga spadała, ale zdecydowanie wolniej, dlatego po 2 tygodniach włączyłam Keton Malinowy ponownie do mojego programu odchudzania. Autorka przygotowała specjalny wykres, aby przedstawić szybkość odchudzania z Ketonem Malinowy oraz bez tabletek na odchudzanie.

Daphne%20Weight%20loss 40 Keton Malinowy – skuteczne odchudzanie czy chwyt marketingowy?

 

Neutralne

Kimberly Snyder (kimberlysnyder.net)

Autorka podkreśla, że keton malinowy pomaga schudnąć, nawet bez większych zmian w diecie, jednak w odchudzaniu chodzi również o poprawienie zdrowia. Dlatego zaznacza, że nawet, gdy schudniemy bez większego trudu i tak powinniśmy zmienić swój styl życia i jakość spożywanego pokarmu, ponieważ duża ilość cukru, substancji chemicznej i przetworzonej żywności odbije się na stanie naszego zdrowia, nawet jeżeli waga będzie pod kontrolą.

Polecamy  Poprawa kształtów ciała dzięki Macrolane

Negatywne

Zazie (zazie.com.pl)

Po dokładnym researchu udało nam się znaleźć tylko jeden blog, w którym autorka przedstawia Keton Malinowy w złym świetle. Niestety wpis nie jest napisany w sposób profesjonalny, sporo w nim rozbieżności, błędów językowych. Możliwe, że jest to wpis konkurencyjnej firmy innych tabletek odchudzających. Dlaczego?

  • Autorka pisze: ”od ketonu malinowego dostałam jedynie palpitacji serca z nadmiaru kofeiny, zawrotów głowy, duszności i mdłości” tłumacząc na polski autorka podaje swoje skutki uboczne (zawroty głowy, duszności i mdłości) spowodowane zbyt wysoką dawką kofeiny (a może  jednak od ketonu malinowego??) zawartą w tabletkach Nutrition, które jak wcześniej sama napisała takowej kofeiny nie zawierają??

raspberry ketone 02 Keton Malinowy – skuteczne odchudzanie czy chwyt marketingowy?

  • Autorka stosowała tabletki odchudzające, którymi została poczęstowana przez „siostrę kuzynki mojego ciotecznego brata ze strony ojca” ?? Jedną tabletką, a może pięcioma dawkami? Żadnych informacji o czasie trwania kuracji, a jedyny komentarz o efektach stosowania Ketonu Malinowego to: „keton malinowy wystrzelił mnie odrobinę poza margines rzeczywistości, ale tłumaczę to sobie tym, że może po prostu nie jestem przyzwyczajona do tego rodzaju specyfików.  a że z natury jestem gorącą i pełnoenergetyczną dziewczyną".

 

  • Blogerka zamieszcza specyfikację chemiczną 4-(4-hydroksyfenylo)-2-butanonu o technicznym stopniu czystości, sugerując że to właśnie taki Keton Malinowy jest stosowany w suplementach diety i żywności. Niestety chemikalia laboratoryjne nie nadają się do spożywania przez ludzi, ponieważ są zanieczyszczone innymi odczynnikami chemicznymi w trakcie syntezy, które absolutnie nie przeszkadzają w badaniach laboratoryjnych, a ich cena jest również zdecydowanie niższa niż starannie oczyszczonych substancji,  jednak pod żadnym pozorem nie mogą być spożywane przez ludzi!!!

 

  • Mikromole obce blogerkom! Zazie podaje w swoim wpisie, że badania prowadzono z wykorzystaniem 20 g Ketonu Malinowego, a taka dawka nie może być stosowana u ludzi, jednak w artykule naukowym cytowanym poniżej (*) wzrost adiponektyny zaobserwowano już przy 10 mikromolach Ketonu Malinowego, a przeliczając to na gramy daje 0,1642 g, zaokrąglając 0,2 g a nie 20 g!!!
Polecamy  VaricoSocks - skarpetki, Dlaczego muszę go kupić, opinie, cena

 

  • Autorka bloga podaje, że Keton Malinowy nie był testowany klinicznie, co pogrubiono we wpisie na blogu: „nie udowodniono w badaniach klinicznych, że keton malinowy wpływa na poziom adiponektyny w krwi“. Niestety nie trzeba daleko szukać, ponieważ już pierwszy artykuł naukowy (*), który znaleźliśmy zawiera wykres przedstawiający zwiększoną sekrecję adiponektyny po zastosowaniu zaledwie 10 mikromolów Ketonu Malinowego:

fa3e7d5a2225b235 Keton Malinowy – skuteczne odchudzanie czy chwyt marketingowy?

* Kyoung Sik Park „Raspberry Ketone increases Both Lipolysis and Fatty Acid Oxidation in 3T3-L1 Adipocytes”- atykuł naukowy opublikowany w czasopismie Planta Med (2010), 76 na str. 1654-1658

Jak widać Keton Malinowy to cenione tabletki odchudzające w środowisku blogerskim. Niestety wciąż brak jest rzetelnej i konstruktywnej krytyki.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*