Keton malinowy, czyli jak pozbyć się zbędnych kilogramów stosując naturalne ekstrakty roślinne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ponieważ niniejszy artykuł kierowany jest przede wszystkim do tych osób, które szansy na osiągnięcie szczupłej sylwetki upatrują przede wszystkim w farmakologicznej metodzie leczenia otyłości, która z czasem będzie zapewne wspomagana zwiększoną aktywnością ruchową, dlatego w dalszej części artykułu skupimy się przede wszystkim na dobroczynnym wpływie ekstraktów roślinnych wykorzystywanych do produkcji skutecznych i bezpiecznych tabletek odchudzających.

Ekstrakt z zielonej kawy

Udowodniona naukowo skuteczność ekstraktu z zielonej kawy sprawia, że ten zawierający kwas chlorogenowy związek znajduje coraz większą grupę zwolenników wśród osób, które pragną skutecznie zrzucić kilka kilogramów. Kwas chlorogenowy między innymi ogranicza wchłanianie cukrów w przewodzie pokarmowym, co sprawia, że organizm zaczyna wykorzystywać zapasy tłuszczu, które odłożyły się w tkankach. Ponadto kwas chlorogenowy zwiększa aktywność metaboliczną wątroby, dzięki czemu następuje aktywacja procesów prowadzących do oczyszczania organizmu z toksyn i nadmiaru tłuszczu. 

Wodorosty morskie – Kelp

Podwodne łąki od dawna interesowały badaczy morza, ale od pewnego czasu także dietetycy i naukowcy sięgnęli do skarbów ukrytych pod powierzchnią wody. Wodorosty morskie z rodziny brunatnic, z rzędu listownic o nazwie Kelp, występujące powszechnie u norweskich wybrzeży są bogatym źródłem jodu oraz innych związków mineralnych, które wspomagając funkcjonowanie tarczycy przyczyniają się do wzrostu metabolizmu i sprzyjają odchudzaniu.

Keton malinowy / Raspberry ketone

Stosunkowo niedawno wprowadzonymi do dystrybucji tabletkami z grupy weight loss są te, które zawierają w swoim składzie keton malinowy. Związek ten powoduje między innymi wzrost wydzielania adiponektyny, która pozytywnie wpływa na szereg procesów metabolicznych a w szczególności transpozycję glukozy i kwasów tłuszczowych w wątrobie i mięśniach.

Ekstraktów pozyskiwanych z owoców lub części roślin można wymienić naprawdę wiele a o ich pozytywnym wpływie na organizm ludzki powstało dziesiątki artykułów. Przyjrzyjmy się zatem uważniej związkowi, który w tabletkach typu weight loss jest stosunkowo nowym dodatkiem. Keton malinowy, bo o nim mowa w tym przypadku przewyższył popularnością większość znanych i skutecznych związków wykorzystywanych dotychczas w produkcji tabletek odchudzających. Co sprawia, że keton malinowy cieszy się tak dużą popularnością?

Polecamy  Keto Guru - Czy mogę brać tych tabletek ciąży

Czy warto postawić wszystko na jedną kartę, czyli dlaczego keton malinowy jest skutecznym preparatem w walce z otyłością?

Stosowanie ketonu malinowego w produktach typu weight loss pozwala przypuszczać, że związek ten sprzyja procesowi odchudzania, ale bez gruntownego zbadania wpływu ketonu malinowego na redukcję tkanki tłuszczowej trudno jednoznacznie określić czy preparaty weight loss zawierające keton malinowy są naprawdę skuteczne

W środkach masowego przekazu, szczególnie w Stanach Zjednoczonych zachęcają osoby otyłe i borykające się z nadwagą do stosowania preparatów zawierających keton malinowy. Czy cudowny lek na nadwagę naprawdę istnieje? Czy keton malinowy jest naprawdę skutecznym związkiem sprzyjającym odchudzaniu?

Keton malinowy, który spotykany jest także pod nazwą rheosmin lub jako związek chemiczny o nazwie  chemicznego jako  4 – (4′-hydroksyfenylo)-2-butanon znany jest w zasadzie od 1920 roku, ale wówczas stosowany był przede wszystkim jako substancja aromatyczna wykorzystywana w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, a także jako związek zwabiający owady. Mimo swojej nazwy keton malinowy jest związkiem, który znacznie powszechniej występuje w brzoskwiniach, winogronach, jabłkach, rabarbarze i korze drzew, takich jak cis, klon, i sosna. Pozyskiwanie tego związku na skalę przemysłową tylko i wyłącznie z malin byłoby nie tylko niezwykle kosztownym procesem, ale przede wszystkim wiązałoby się z wysoką ceną dla zainteresowanych odbiorców docelowych. Naturalny keton malinowy można także bez większego trudu syntetyzować w laboratoriach wykorzystując do tego syntezujące ten związek drobnoustroje.

Pod względem strukturalnym keton malinowy zbliżony jest do kapsaicyny i synefryny – związków, które z powodzeniem wykorzystywane są do wytwarzania tabletek typu weight loss.

Synefryna jest związkiem zaliczany do grupy sympatykomimetyków, czyli związków pobudzających pośrednio lub bezpośrednio współczulny (sympatyczny) układ nerwowy. Synefryna została wprowadzona do tabletek typu weight loss jako związek zastępujący szkodliwą dla układu sercowo-naczyniowego efedrynę.

Polecamy  Jak dbać o sztuczne rzęsy

Kapsaicyna jest związkiem występującym przede wszystkim w pieprzu Cayenne, który stosowany jest przede wszystkim w miejscowym leczeniu bólów mięśniowych.

Badania nad ketonem malinowym stosowanym coraz powszechniej w tabletkach typu weight loss sa obecnie w stadium początkowym i trudno jednoznacznie wskazać źródła naukowe, które potwierdzałyby wpływ ketonu malinowego na utratę wagi, ale są przesłanki, które pozwalają przypuszczać, że w niedługim czasie rekomendacje naukowców dotyczące ketonu malinowego powinny ujrzeć światło dzienne. Na dzień dzisiejszy wiemy na pewno, że w badaniach In vitro prowadzonych na gryzoniach udało się uzyskać zaskakujące wyniki, które wykazały, że stosowanie ketonu malinowego zapobiega przyrostowi masy ciała oraz odkładaniu się tkanki tłuszczowej, co jest prawdopodobnie związane ze wzrostem lipolizy oraz zwiększonemu wydzielaniu adiponektyny, która bierze czynny udział w metabolizmie glukozy i lipidów przyczyniając się tym samym do efektywnej utraty wagi.

Wobec przytoczonych powyżej informacji jest wielce prawdopodobne, że wykorzystywany w produkcji tabletek typu weight loss keton malinowy jest związkiem o wysokim potencjale odchudzającym. Niewątpliwą zaletą wynikającą z faktu stosowania tabletek zawierających keton malinowy jest to, że nie znaleziono dotychczas żadnych dowodów, które wskazywałyby na ryzyko wystąpienia efektów ubocznych w związku z przyjmowaniem ketonu malionowego, dlatego odchudzanie z zawierającym keton malinowy preparatami typu weigh loss można zaliczyć do naprawdę bezpiecznych kuracji odchudzających a o efekty proszę się nie martwić, ponieważ na pewno się pojawią.

Cynthia Sass, What’s the Deal with Green Coffee Bean Extract?, “Shape Magazine”, 9.13.2012

Smith LR. Rheosmin („raspberry ketone”) and zingerone, and their preparation by crossed aldol-catalytic hydrogenation sequences. Chem Edu. 1996;1:1-18.

Feron G, Mauvais G, Martin F, Semon E, Blin-Perrin C. Microbial production of 4-hydroxybenzylidene acetone, the direct precursor of raspberry ketone. Lett Appl Microbiol. 2007;45:29-35.

Morimoto C, Satoh Y, Hara M, Inoue S, Tsujita T, Okuda H. Anti-obese action of raspberry ketone. Life Sci. 2005;77:194-204

Inchiosa MA. Experience with the use of sympathomimetic agents for weight loss. J Obes. 2011;2011. [Epub 2010 Aug 12]

Park KS. Raspberry ketone increases both lipolysis and fatty acid oxidation in 3T3-L1 adipocytes. Planta Med. 2010;76:1654-1658.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*