Jakie są najlepsze kosmetyki do opalania?

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Z niecierpliwością każda z nas wyczekuje sezonu letniego, by móc w pełni korzystać ze słońca, nie powinnyśmy jednak zapominać o ochronie skóry przed niestety szkodliwymi promieniami słonecznymi. Zazwyczaj pamiętamy o niej udając się na plażę czy innego rodzaju wypoczynek, niestety zapominamy podczas codziennych wyjść z domu, gdzie skóra również ma styczność ze słońcem nawet podczas spaceru, jazdy na rowerze, czy podczas biegania. Jakie są najlepsze kosmetyki do opalania? Jakie stosować kosmetyki dla dzieci i czy kosmetyki do solarium chronią podobnie jak kremy do opalania?

Według przeprowadzonych badań aż 39% kobiet przyznaje, że sporadycznie chroni skórę podczas opalania, zaś aż 65% kobiet nie jest w stanie powiedzieć jaki rodzaj filtru ochronnego zawiera stosowany przez nią kosmetyk. Tylko 60% kobiet zawsze przed wyjściem z domu używa ochronnych kosmetyków do opalania, a 1% w ogóle nie używa tego rodzaju kosmetyków.

Jakie więc powinnyśmy stosować filtry, by odpowiednio zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych? Wybierając się na dłuższe wakacje w ciepłe rejony najlepiej jest zaopatrzyć się w kilka specyfików różniących się faktorem. Nasza skóra potrzebuje czasu by przyzwyczaić się do słońca, dlatego najpierw zastosujemy faktor wyższy, potem zaś stopniowo coraz niższe.  Dzięki temu nasza opalenizna będzie pozbawiona poparzeń.

Kosmetyki do opalania najlepiej nakładać w domu 15-20 min przed wyjściem na słońce. Musi minąć kilka czasami kilkanaście minut, by preparat zdążył się wchłonąć i zapewnić skórze odpowiednią ochronę. Na łokcie, kolana i nos powinnyśmy nałożyć większą ilość kosmetyku ponieważ te części ciała są w większym stopniu narażone na kontakt ze słońcem, ponadto właśnie w tych miejscach skóra bardzo łatwo ulega wysuszeniu.

Pamiętajmy również, że kosmetyki do opalania dla dorosłych nie zawsze mogą być również stosowane u dzieci. Skóra dziecka jest znacznie delikatniejsza i bardziej narażona na działanie promieni słonecznych dlatego warto udając się na plażę z maluchem zaopatrzyć się również w krem z filtrem przeznaczony wyłącznie dla dzieci. Zapewni to im odpowiednią ochronę i zapobiegnie poparzeniom.

Polecamy  Rynek suplementów

Nie należy także mylić kosmetyków do opalania z kosmetykami do solarium, których przeznaczeniem jest ochrona skóry przed narażeniem poparzeń lam solaryjnych, które wbrew pozorom znacznie różnią się od naturalnych promieni słonecznych. By odpowiednio zadbać o skórę konieczne jest stosowania w tym celu odpowiednich, a  nie jakichkolwiek kosmetyków zgodnie z ich przeznaczeniem.  Zaś by móc w pełni cieszyć się upałami najlepiej ochronić skórę przed zupełnie niepotrzebnymi poparzeniami skóry.

Podobne wpisy:

  • Jakie stosować kosmetyki do włosów?
  • Czym się kierować wybierając kosmetyki dla dziecka?
  • Zabiegi dla kobiet w ciąży przywracające formę i urodę
  • Krótkie włosy też są sexi
  • Przygotuj dom dla małego mieszkańca

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*