Aktualności

Jak się pozbyć porów?

6 września, 2018
[Głosów:    Average: /5]

Rozszerzone pory to problem wielu kobiet. Są one widoczne na skórze w postaci wgłębień czy dziurek, przez co skóra nie jest idealnie gładka.
Rozszerzone pory nie wyglądają estetycznie, niemniej jednak można je zminimalizować i cieszyć się ładnym wyglądem. Oto kilka cennych wskazówek.

Rozszerzone pory i problemy z nimi związane

Rozszerzone pory to częsty problem osób z tłustą cerą, choć dotyka również osoby o cerze mieszanej, suchej czy normalnej.
U właścicielek cery mieszanej rozszerzone pory występują najczęściej w środkowej części twarzy, a więc tak zwanej sferze T, natomiast w przypadku cery mieszanej pory uwidocznione są w miejscach, gdzie skóra wykazuje tendencję do przetłuszczania się.

Cera tłusta oraz mieszana wykazuje tendencję do zanieczyszczania się. We wgłębieniach skóry kumuluje się tłuszcz, który, z racji nierównej powierzchni skóry nie rozkłada się na niej równomiernie.
Wgłębienia na skórze to idealne miejsce na gromadzenie się nie tylko tłuszczu, ale i złuszczonych komórek naskórka czy zanieczyszczeń z naszego otoczenia, które są świetnym materiałem do powstania blokujących pory zaskórników. Zaskórniki, wypełnione łojem oraz zanieczyszczeniami, rozszerzają kanaliki porów a to daje się rozpoznać po okrągłych wgłębieniach na powierzchni skóry.

Rozszerzone pory – czego unikać?

Osoby ze skórą narażoną na powstawanie porów powinny otoczyć ją należytą opieką.
Taki typ cery źle znosi działanie wysokiej temperatury, toteż w trosce o jej dobrą kondycję należałoby unikać opalania w solarium oraz na słońcu bez stosowania kosmetyków z filtrami ochronnymi. Niewskazane są również parówki na twarz oraz sauna.
Ostrożnie należy także dawkować kosmetyki, unikając tych, które zatykają pory. Stronić należy również od preparatów rozświetlających, które uwydatniają pory oraz uwidoczniają problem.
Stronić należy również od mechanicznych zabiegów oczyszczających.

Polecamy  Megared produkty niezbędne w profilaktyce

Rozszerzone pory – pielęgnacja skóry

Rozszerzone pory, podobnie jak każdy problem skórny, wymaga odpowiedniej pielęgnacji, u podstaw której leży oczyszczanie skóry.
Bez względu na to, czy dotyka nas problem rozszerzonych porów, czy też nie, oczyszczanie skóry jest zabiegiem, który powinnyśmy przeprowadzić co najmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem.
W przypadku pielęgnacji cery tłustej odpowiednim kosmetykiem będzie żel antybakteryjny, oczyszczając inne typy cery (mieszaną, suchą czy normalną) idealnym kosmetykiem będzie płyn micelarny.

Kolejnym krokiem w pielęgnacji skóry jest zastosowanie kremu, który w przypadku rozszerzonych porów, nie powinien być tłusty ani zbyt gęsty, bowiem takie kosmetyki zatykają pory.
Skóra z rozszerzonymi porami powinna otrzymywać porcję kosmetyku delikatnie złuszczającego i wygładzającego powierzchnię skóry, wskazane są także kwasy AHA. W przypadku cery suchej należy pamiętać o tym, by krem posiadał właściwości nawilżające.

Skóra o rozszerzonych porach powinna być systematycznie pozbawiana martwego naskórka, zatem nie powinnyśmy zapominać o sięganiu po peeling. Dzięki temu kosmetykowi skóra staje się gładsza, naskórek cieńszy, zaś pory płytsze.

Właścicielki skóry tłustej i mieszanej powinny sięgać po peeling gruboziarnisty i wykonywać go dwa razy w tygodniu, w przypadku skóry normalnej, suchej i wrażliwej odpowiedni będzie peeling enzymatyczny wykonany raz w tygodniu.
Raz w miesiącu w warunkach domowych przeprowadzić można również zabieg mikrodermabrazji. Polecany kosmetyk Mikrodermabrazja zabieg domowy Anno D`oro Ziaja (80 ml/ cena 10 zł).

Skoro mowa o pielęgnacji skóry nie sposób nie wspomnieć o stosowaniu maseczek. W przypadku rozszerzonych porów odpowiednie będą te pochodzenia naturalnego: z ogórka, jabłek, białka jaj czy nawet pomidorów.
Idealne są także te wykorzystujące moc glinek. 

Rozszerzone pory – zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne

Skóra z rozszerzonymi porami wymaga odpowiedniej pielęgnacji domowej. Ratunku na ich zmniejszenie można szukać również w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych.

Polecamy  Woda – nieodłączny element codziennego życia!

Rozszerzone pory – zabiegi kosmetyczne
Zabiegi kosmetyczne wykonywane w celu zmniejszenia widoczności rozszerzonych porów polegają na wygładzeniu skóry poprzez złuszczenie naskórka.
Typowym zabiegiem jest manualne oczyszczanie skóry, przy czym zabieg ten wykonywany powinien być jedynie u osób, u których nie występuje trądzik a inne metody oczyszczania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.
Wskazane są delikatne zabiegi oczyszczające, i to właśnie od nich należałoby rozpocząć walkę z rozszerzonymi porami. Następnie przejść należy do zabiegów złuszczających i obkurczających pory.
Polecane zabiegi kosmetyczne to także peelingi (np. peeling ziołowy) oraz maski.

Rozszerzone pory – zabiegi dermatologiczne
Z problemem rozszerzonych porów zwrócić można się również do dermatologa, który wykonać może zabieg z użyciem lasera (fotoodmładzanie), peeling dermatologiczny czy mezoterapię, przy czym najbardziej popularnymi, a tym samym dającymymi najlepsze efekty są peeling kawitacyjny, polegający na wygładzeniu skóry przy użyciu ultradźwięków oraz peeling mechaniczny, w czasie którego następuje głębokie złuszczenie naskórka, a przy tym zmniejszenie jego grubości oraz głębokości porów.

Rozszerzone pory – domowe sposoby

Wiele kobiet boryka się z problemem rozszerzonych porów, szukając skutecznych sposobów na zminimalizowanie ich widoczności. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *