Zdrowie i Ty

Jak pielęgnować szyję?

Szyja jest tą częścią ciała, o pielęgnacji której często zapominamy, tymczasem starzeje się ona znacznie szybciej, aniżeli skóra twarzy. To, co jej fundujemy, a więc brak odpowiedniego nawilżenia, podrażnianie perfumami, kontakt z szorstkimi golfami czy szalikami, nie wpływa korzystnie na kondycję skóry szyi. Warto dlatego zwrócić uwagę na jej kondycję dostarczając jej stosownych zabiegów i preparatów, dzięki którym jej stan ulegnie znacznej poprawie.

Skóra szyi jest bardzo delikatna. Mało w niej kolagenu i elastyny a także gruczołów łojowych. Jest przy tym bardzo wrażliwa a naskórek cienki.
W trosce o jej właściwy wygląd należy zwracać uwagę na postawę szyi. Pochylanie jej do przodu sprawia, że skóra marszczy się, przez co szybciej powstają poprzeczne zmarszczki.
Warto również zadbać o jej ochronę w okresie upałów, kiedy to nietrudno o poparzenia tej partii ciała
Na złą kondycję skóry wpływ ma również nadwaga. W okolicy szyi odkłada się bowiem tłuszcz a wraz z nim trudny do usunięcia cellulit.
Za sprawą systematycznej pielęgnacji jesteśmy jednak w stanie wpłynąć na piękny wygląd szyi, którą lubią obsypywać pocałunkami mężczyźni…

Co szkodzi szyi?

Szyja, o czym mowa była powyżej, nie lubi zbyt intensywnego opalania. Wiadomo bowiem, iż promienie słoneczne przyczyniają się w dużej mierze do starzenia się skóry, wobec czego nie należy jej pomijać podczas stosowania kremu z filtrami ochronnymi.
Niewskazane jest także stosowanie w tej partii ciała takich kosmetyków jak: maseczka ściągająca, krem matujący, mydło, szorstki peeling. Preparaty te podrażniają wrażliwą skórę szyi obniżając jej kondycję.
Skórę szyi podrażniają także szorstkie szaliki oraz golfy, dlatego należy wybierać takie, które ochronią skórę przed zimnem, jednak nie zakłócą jej struktury.

Co pomaga szyi?

Skóra, także ta znajdująca się na szyi, wymaga systematycznego nawilżania. Czynność tę należy wykonywać przy użyciu tego samego kremu, co do twarzy lub specjalnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji szyi i dekoltu. Aplikując je wykonujmy ruch od dołu do góry, co pobudzi krążenie krwi.
W kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji szyi powinny znaleźć się takie składniki jak: koenzym Q10, flawoniody, kwasy owocowe AHA oraz witaminy A, C i E. Ich zadaniem jest zwalczanie wolnych rodników, utrzymanie skóry we właściwym nawilżeniu oraz napięciu.
Jeszcze przed 40. rokiem życia warto sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy.

Polecamy  Vigrax prawdziwe doniesienia.

Co najmniej raz w tygodniu skóra wymaga złuszczenia przy użyciu stosownego peelingu. W przypadku skóry szyi należy zastosować preparatu enzymatycznego lub drobnoziarnistego, który usunie martwy naskórek a jednocześnie nie podrażni delikatnej skóry.
Po jego zastosowaniu warto nałożyć maseczkę odżywczą, która dostarczy skórze cennych składników.
Po 30. roku życia raz w roku warto sięgnąć po serum, które dzięki miesięcznej kuracji przywróci skórze blask i elastyczność.

Skóra szyi narażona jest na poparzenia słoneczne, w związku z czym w upalne dni należy chronić ją kremem z wysokim filtrem ochronnym. Poza wakacyjnym sezonem nie należy zapominać o aplikacji kremu na szyję z filtrami ochronnymi, który stosować należy nie tylko na twarz.

W czasie kąpieli, podczas mycia szyi preparatem, jaki używamy do mycia twarzy, warto wykonać masaż szyi wykonując ruchy, podobnie jak podczas stosowania kremu, od dołu ku górze. Zabieg ten, który należy wykonywać każdego dnia, poprawi jędrność i elastyczność skóry a także krążenie krwi w tej partii ciała.

Na kondycję szyi wpływ ma także nasza postawa. Wskazana jest taka, w której mamy wyprostowane plecy, z uwzględnieniem ściągnięcia łopatek i uniesieniem brody.

Domowe zabiegi upiększające szyję

Stosowanie kosmetyków, dbanie o wyprostowaną sylwetkę, pobudzanie krążenia krwi, właściwa aplikacja preparatów nawilżających warto połączyć dodatkowo z wykonywaniem zabiegów mających na celu upiększenie naszej szyi.
Polecane są masaże z wykorzystaniem kostki lodu, które pozwolą się zrelaksować oraz ujędrnić skórę.
Kostkę lodu należy umieścić w woreczku foliowym i wykonywać okrężne ruchy od dołu do góry. Taki masaż nie powinien trwać dłużej niż 2-3 minuty a po jego wykonaniu warto zastosować krem.
W przypadku skóry wysuszonej warto zafundować jej zabieg nawilżający z wykorzystaniem oliwy z oliwek lub oliwki dla dzieci. Należy nałożyć ją na skórę szyi i dekoltu, następnie owinąć folią i przykryć ręcznikiem. Po pół godzinie nadmiar oliwki należy usunąć chusteczką.

Polecamy  Tajniki prawidłowej pielęgnacji włosów

Dbając o skórę szyi i dekoltu możemy w znaczny sposób wpłynąć na jej wspaniały wygląd. Dzięki naszym staraniom będziemy dłużej mogły wybierać bluzeczki z pokaźnymi dekoltami, które w upalne dni są wskazane, a na które, z racji brzydkiego wyglądu skóry, nie każda dojrzała kobieta może sobie pozwolić.

48 lat Agata Pawlak specjalista w dziedzinieInstruktor Terapii Uzależnień:Kontakty i wiedza teoretyczna z - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Wiedza i doświadczenie zawodowe zdobyte Lublin

Odkryj mój świat

Agata Pawlak

48 lat Agata Pawlak specjalista w dziedzinieInstruktor Terapii Uzależnień:Kontakty i wiedza teoretyczna z - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Wiedza i doświadczenie zawodowe zdobyte Lublin

Odkryj mój świat

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *