Jak dobrać krem przeciwzmarszczkowy?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Czas jest nieubłagany i prędzej czy później przyjdzie nam się zmierzyć z problemem zmarszczek. Warto jednak zawczasu poznać kilka metod, dzięki którym opóźnimy ten przykry moment nawet o wiele lat. Choć upływu czasu nie zatrzymamy, możemy go jednak dla naszej skóry znacznie spowolnić, a to dzięki właściwej pielęgnacji oraz regularnemu nawilżaniu skóry.

Przede wszystkim, dobierając sobie odpowiedni krem musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Należy się kierować nie tylko swoim wiekiem metrykalnym, ale również wiekiem biologicznym, czyli po prostu „stopniem zużycia” skóry i organizmu. Stan naszej cery jest ważny, gdyż niejedna nastolatka korzystająca często z solarium ma skórę w gorszym stanie, niż trzydziestolatka, która o swoją cerę odpowiednio dba i ją pielęgnuje. Wpływ na starzenie się skóry mają też rozmaite czynniki atmosferyczne, np. promienie słoneczne, wiatr czy zanieczyszczenia powietrza.

Przed zgubnym wpływem promieni słonecznych naszą cerę ochroni krem na dzień z filtrem UV (co najmniej SPV 15). Stosować go należy całym rokiem, nie tylko latem. Trzeba też pamiętać o dobrym nawilżeniu skóry – cera nawilżona nie tylko jest zabezpieczona przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi, ale również prezentuje się o wiele lepiej, niż cera pozbawiona składników odżywczych.

Wybieramy krem na zmarszczki

Rada, która powinna towarzyszyć nam w różnych aspektach życia brzmi: lepiej zapobiegać, niż leczyć. Taką sentencję należy zastosować również podczas pielęgnacji twarzy i terapii przeciwko zmarszczkom. Aby zachować jędrność cery i przeciwdziałać jej starzeniu i marszczeniu należy w odpowiednim czasie zacząć używać kremów przeciwzmarszczkowych, warto również sięgnąć po serum (ale o tym będzie w kolejnych wpisach).

Kremy przeciwzmarszczkowe dostarczają cerze składniki pozwalające zachować jej elastyczność i jędrność. Jest to o tyle ważne, że skóra po trzydziestym roku życia wytwarza coraz mniej substancji odżywczych. Kremy przeciwzmarszczkowe nie tylko odżywiają cerę, ale także ją odbudowują oraz, co bardzo ważne, nawilżają. Dostarczają witaminy A, C i E. Zawierają także antyutleniacze (np. flawonoidy – antyutleniacze roślinne), które blokują powstawanie wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Kwasy owocowe złuszczają i regenerują naskórek.

Polecamy  Piękne i zdrowe paznokcie

Krem przeciwzmarszczkowy należy używać regularnie po trzydziestym roku życia, stosować rano i wieczorem na uprzednio oczyszczoną twarz. Na rynku istnieją do wyboru kremy stosowane na dzień, lub na noc. Kremy stosowane rano zawierają filtry UVA, oferując dodatkową ochronę skóry twarzy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*