Jak dbać o sztuczne rzęsy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Po zabiegu przedłużania rzęs zalecana jest odpowiednia pielęgnacja, dzięki czemu efekt utrzymuje się znacznie dłużej. Oto kilka cennych wskazówek:

  • Po zabiegu przez 2 godziny nie można dotykać rzęs, aż do całkowitego wyschnięcia kleju.
  • Do 4 godzin po zabiegu należy unikać gorącego prysznica oraz wizyt na basenie czy saunie. Świeżo założone sztuczne rzęsy nie mogą być narażone na wilgotne, gorące powietrze.
  • Do 4 godzin po zabiegu nie należy stosować kremów, olejków i innych kosmetyków w okolicach oczu.
  • Nie należy używać maskar wodoodpornych oraz na bazie oleju – jedynie na bazie wody tzw. maskary wodne.
  • Nie należy zmywać makijażu mleczkami czy płynami dwufazowymi, ponieważ osłabiają działanie kleju. Zaleca się stosowanie płynu micelarnego do demakijażu.
  • Nie należy stosować zalotki, ponieważ może ona połamać rzęsy zarówno sztuczne jak i naturalne.
  • Przy aplikacji kremów, masek, fluidów i pudrów należy omijać okolice rzęs.
  • Nie wolno w żadnym wypadku samodzielnie usuwać lub wyrywać przedłużonych rzęs. Sztuczne rzęsy można usunąć tylko w gabinecie, przy użyciu specjalnego preparatu przez wykwalifikowaną osobę.

Czy stosować tusz do rzęs, gdy jesteśmy po zabiegu przedłużania rzęs?

o pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Sztuczne rzęsy sprawiają, że oczy nawet bez zastosowania mascary wyglądają na wyraziste. Ale jeśli chcemy uzyskać naprawdę teatralny efekt, to jaki tusz do rzęs będzie odpowiedni?

Przedłużanie rzęs ma na celu zapewnić nam atrakcyjny wygląd i piękne spojrzenie przy jednoczesnym zachowaniu naturalności. Jednak przy szczególnych okazjach, każda z nas ma czasem ochotę zaszaleć. Teatralne rzęsy imponujące głębią koloru? Bez tuszu do rzęs się nie obejdzie. Jeśli zależy nam na trwałości sztucznych rzęs, to musimy przestrzegać pewnej zasady. Tusz do rzęs musi być „oil-free”, czyli tylko mascary beztłuszczowe. Musimy też unikać tuszy wodoodpornych. Profesjonalny tusz do rzęs, który można stosować na przedłużane rzęsy oferuje np. firma Lashem. Starajmy się też unikać zalotki, która może połamać rzęsy, zarówno sztuczne jak i naturalne.

Polecamy  Tabletki CGA800 - skutki uboczne

A demakijaż? Polecane są płyny micelarne. Absolutnie unikać trzeba mleczka do demakijażu, który osłabia działanie kleju.

Pamiętajmy, że przy przedłużanych rzęsach stawiamy na kosmetyki „oil-free”, a będziemy się cieszyły pięknymi rzęsami dłużej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*