Skip to content

Czy tabletki odchudzające to placebo?

Written by

[Głosów:    Average: /5]

Dla wielu z nas pozbycie się zbędnych kilogramów jest przeszkodą nie do pokonania. „Na pomoc” przychodzą nam producenci różnego rodzaju suplementów diety, które według ich zapewnień są receptą na sukces. Czy rzeczywiście jesteśmy w stanie znaleźć na rynku tabletki, które zagwarantują szybki, a przy tym trwały efekt redukcji masy ciała?

Kierując się wyborem suplementów diety na pewno trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów, a mianowicie: skład chemiczny, trwałość efektów, szybkość i skuteczność działania, skutki uboczne, opinie innych stosujących oraz cenę. W oparciu o te wszystkie kryteria można znaleźć w internecie kilka rankingów tabletek na odchudzanie, które pomogą nam wybrać te najodpowiedniejsze. Jednak zestawienia zestawieniami, a opinie użytkowników swoją drogą. Przy wyborze środków wspomagających odchudzanie zasięgnięcie porady czy to dietetyka, czy lekarza wcale nie zaszkodzi – a nawet wręcz przeciwnie.

Różnorodne potrzeby

Każdy organizm jest inny, a tabletki, które pomogły jednemu w walce z nadmiarem kilogramów, niekoniecznie okażą się skuteczne dla drugiego. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od suplementów diety. Tabletki wspomagające odchudzające według ich producentów mogą być pomocne przy:

  1. przyspieszeniu przemiany materii,
  2. zahamowaniu łaknienia, podjadania między posiłkami i ochoty na słodycze,
  3. detoksykacji zakwaszonego organizmu,
  4. przyspieszeniu spalania tłuszczu,
  5. zapobiegnięciu odkładania się wody w organizmie.

Tak więc preparaty, w składzie których znajduje się pęczniejący w żołądku błonnik dadzą uczucie sytości, te bogate w chitosan skutecznie ograniczą wchłanianie tłuszczów z przyjmowanego pożywienia, a specyfiki skomponowane na bazie sprzężonego kwasu linolowego pomogą zredukować ilość tłuszczu w organizmie.

Skuteczne odchudzanie = utrata tłuszczu

Zarówno dietetycy, trenerzy, jak i lekarze zgodnie twierdzą, że tabletki odchudzające mają tylko pozorne działanie, tzn. efekty po ich regularnym dawkowaniu wprawdzie będą widoczne na wadze, ale  utrata kilku nadprogramowych kilogramów jest związana po prostu z… redukcją wody w organizmie. Co więcej – to efekt krótkotrwały. Suplementy diety tak naprawdę tylko wspomagają proces utraty wagi, a nie odchudzają same w sobie!

Polecamy  Ochrona przed słońcem

Previous article

Przykładowy jadłospis

Next article

Smaczne diety zagraniczne

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Font Resize