Atrovent N ulotka leku

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Atrovent N to aerozol wziewny zawierający dawkę bromku ipratropium (20 mikrogramów) w każdej zaaplikowanej inhalacji. Roztwór 10 ml wystarcza na podanie około 200  dawek leku. Atrovent N skutecznie zapobiega stanom spastycznym oskrzeli (świszczący kaszel oraz oddech), dzięki czemu wysoko ceniony przez pacjentów chorych na astmę.

Jak działa Atrovent N?

Lek w postaci aerozolu  przeznaczony jest do wziewnego stosowania. Zaaplikowanie dawki Atroventu N hamuje atak duszności poprzez  rozszerzenie oskrzeli, dzięki temu możliwe jest swobodne oddychanie i przepływ powietrza w oskrzelikach płucnych. Znika uczucie ścisku w klatce piersiowej oraz odgłos świszczącego oddechu.  Jednorazowa dawka Atroventu N działa już po kilku minutach, a jej działanie utrzymuje się nawet do 6 godzin. Substancja czynna zawarta w leku Atrovent Nbromek ipratropium należy do grupy cholinolityków o działaniu antyspasmatycznym. Składnik aktywny hamuje nadmierne pobudzenie receptorów cholinergicznych, które zlokalizowane są na powierzchni błony komórkowej mięśni gładkich oskrzeli. Zmniejszenie ich aktywności jest równoważne z rozszerzeniem oskrzelików płucnych, dzięki czemu uczucie duszności ustępuje, a wentylacja płuc wraca do normy.

86001341 Atrovent N ulotka leku

Kto powinien stosować Atrovent N?

Atrovent N jest przeznaczony do stosowania  w sytuacjach nagłego skurczu oskrzeli, któremu towarzyszy duszność i charakterystyczny świszczący oddech.  Wskazanie do stosowania leku to astma oskrzelowa oraz przewlekła choroba obturacyjna płuc. Nie wolno stosować Atroventu N u osób nadwrażliwych na bromek iptratropium lub pochodne atropinopodobne.  Nie ustalono czy stosowanie tego leku jest bezpieczne w ciąży lub czy bromek iptratropium przenika do mleka matki. Nie zaleca się łączenie Atroventu N z lekami zawierającymi pochodne ksantyny oraz substancje oddziaływujące na receptory betaadrenergiczne.

Jakie jest dawkowanie Atroventu N?

Lek należy rozpylać zgodnie z zaleceniami lekarza lub alergologa.  Standardowe podawanie Atroventu N  obejmuje podwójną dawkę  (2 rozpylenia) aplikowane 4 razy na dobę.  Ilość i częstość podawania dawek zależy od stopnia nasilenia objawów astmy oskrzelowej. Nie wolno przekraczać 12 dawek na dobę!

Polecamy  Snorest - Ile to kosztuje i jak to działa?

063388 Atrovent N ulotka leku

Atrovent N skutki uboczne

Każdy lek wydawany na receptę może powodować dodatkowe, niepożądane działania. Jednak korzyści płynące z leczenia Atroventem N przewyższają możliwe skutki uboczne.  Najczęściej zgłaszane są:

  • Bóle i zawroty głowy
  • Zaburzenia widzenia
  • Przyspieszenie akcji serca
  • Biegunka lub zaparcia
  • Reakcja skórna (wysypka)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*